fbpx

Whatsapp Kulüplerimize olan yoğun ilgiden dolayı geç aksiyon alabilmekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

A1 Almanca Nedir?

A1 seviyesinde, basit Almanca cümleleri anlayabilmeli ve kendinizi ve çevrenizdeki dünyayı tanımlayan temel kelimeleri tanırsınız. Tanıdık selamlaşmaları kullanabilir ve kendinizi tanıtabilirsiniz. Ayrıca basitçe yazabilir, örneğin form doldurabilir ya da mail yazabilirsiniz. Yavaş konuşmada temel Almanca kelimeleri anlayabilirsiniz.

Neden Online Almanca Kursu?

Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yıl içinde kökten değişti. Fiziksel olarak bir sınıfta bulunmak artık tek öğrenme seçeneği değil. Günümüzde, çevrimiçi olabildiğiniz sürece istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kaliteli bir eğitime erişebilirsiniz. İnternet üzerinden alınan eğitime şüpheyle elbette yaklaşılabilir. Geleneksel sınıfları geride bırakma fikrini kabullenmekte zorlanılabilir.  Ancak bu, birçok öğrenci için geçerli ve yararlı olduğu kanıtlanmış olan online eğitimden uzak durmak için yeterli bir sebep değil. İster genç ister yetişkin olun, online eğitim mantıklı bir seçimdir. Bir öğrenci olarak bu, zor bir konuda becerilerinizi geliştirmek veya yeni bir beceri öğrenmek için faydalı bir öğrenme yöntemidir.

Almanca A1 Seviyesinde Neler Var?

Almanca A1 Seviyesi iki seviyeden oluşur. Bunlar A1.1 ve A1.2’dir. Almanca A1.1 seviyesine hakim olduğunda şunları yapabilirsin: Selamlaşma ve Vedalaşma; Tanışma; Nereli olduğunu söyleme; Hangi dilleri konuştuğunu söyleme; Nasıl olduğunu sorma ve söyleme; Aile hakkında konuşma; Sayma; Nereli olduğu hakkında konuşma; Başkaları hakkında konuşma (o, o, biz, siz, onlar); Kayıt formlarını doldurma; Neye sahip olduğu hakkında konuşmak; Yiyecekleri isimlendirmek; Bir şeylere sahip olmadığını ve ihtiyaç duyduğunu ifade etmek; Bir şeylerin ne olmadığı hakkında konuşmak (kein, keine); Fiyatları, birimleri ve ambalajları ifade etmek; Tezgahtan ürün satın almak; Yemek sipariş etmek; Kişinin dairesi hakkında konuşmak; Eşyaları karşılaştırmak; Mobilyalar hakkında konuşmak; Apartman ilanlarını okumak; Zamanı söylemek; Günlük rutinler hakkında konuşmak (bölünmüş fiiller); Tarihleri ifade etmek; Kardinal ve ordinal sayıları kullanmak; Günün farklı saatlerinde ne yaptığını tarif etmek; Hava durumu hakkında konuşmak; Bir şeylere sahip olmadığını ifade etmek (suçlayıcı); Hobiler ve boş zaman hakkında konuşmak; Yapabilecekleri ve yapamayacakları hakkında konuşmak; Ne istediği hakkında konuşmak; Geçmişteki şeyleri ifade etmek; Geçmişteki günlük rutinler hakkında konuşmak; Haftanın günlerini adlandırmak; Ayları adlandırmak. Almanca A1.2 Seviyesine hakim olduğunda şunları yapabilirsin: İş ve meslekler hakkında konuşmak; Süre hakkında konuşmak (for & seit); Yılları adlandırmak; Hayat hikayesini anlatmak; İş aramak; Yapması gerekeni ifade etmek (muss); Talimat vermek (emir kipi); İzinleri ifade etmek (dürfen); Kayıt formlarını doldurmak; Açıklama istemek; Vücut parçalarını adlandırmak; Acıyı ifade etmek; Aidiyeti ifade etmek (unser, euer, ihr, vb. ); Doktorda iletişim kurmak; Mazeret yazmak; Telefonda randevu almak; Yol tarifi vermek (kardinal ve ordinal sayıların gözden geçirilmesi); Konumları tanımlamak (Dativ+konum edatları); Nerede olduğunu ve nereye gittiğini ifade etmek (zu ve nach edatları); Yerlerin konumunu sormak; Zamandaki dizileri ifade etmek (vor, nach, bei); Birbirine göre kesin zamanlar vermek (in); İstekleri kibarca ifade etmek (könnten; würden); Eşyaların işlevi hakkında konuşmak; Mesaj bırakmak; Bozuk ekipman hakkında şikayet etmek; Giysi parçalarını adlandırmak; Hoşlanılan ve hoşlanılmayan şeyleri ifade etmek; Eşyalara isim vermeden atıfta bulunmak (den, die, das, mir, dir, ihm, ihr, vb. ); Zevk ve tercihler hakkında konuşmak; Eşyalar hakkında soru sormak ve belirli eşyaları tanımlamak (welche, diese, vb.); Aidiyeti ifade etmek (gehören); Tarihler ve süre hakkında konuşmak; Suçlama zamirlerini kullanmak (mich, dich, vb.); Almanca metin mesajları yazmak ve anlamak; Davetiye okumak ve yazmak; Almanya’daki tatiller hakkında konuşmak; Resmi mektuplar yazmak..

Open chat
Çevrimiçiyiz 👋