fbpx

Whatsapp Kulüplerimize olan yoğun ilgiden dolayı geç aksiyon alabilmekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

HomeBlogAlmanya’da Yaz Mevsimi

Almanya’da Yaz Mevsimi

Günler yeniden uzadı, güneş açtı. ☀️ Özellikle şimdi, birçok insan zamanını açık havada geçirmeyi tercih ediyor. Size Almanya’daki lokasyonlarımızda yaz günlerinizi ve gecelerinizi geçirebileceğiniz en iyi yerlerden bazılarını göstermek istiyoruz. Şirket merkezimize de ev sahipliği yapan Köln ile başlıyoruz.

Bir milyonu aşkın nüfusu ve 405 m²’lik yüzölçümüyle Köln’ün sunabileceği çok şey var. Yaz aylarında Köln halkı arasında özellikle hangi noktaların popüler olduğunu size anlatacağız.

Yüzme gölleri – Köln çevresinde 🌊
Gölde geçirilen bir gün çoğu zaman kısa bir tatil gibi gelir. Köln ve çevresinde çok sayıda güzel göl vardır. Yaz aylarında bütün günü yüzerek geçirebilirsiniz. Ancak göller çok kalabalık olabilir – özellikle de hafta sonunda. Bu yüzden erken gitmeniz tavsiye edilir.

 1. “Fühlinger See”
  Köln’deki “Fühlinger See” Gölü, lidosuyla (“Kara Ayak Plajı”) ve örneğin her yıl düzenlenen “Summerjam Festivali” gibi bir etkinlik yeri olarak bilinmektedir. Ayrıca tüm macera arayanlar için bir yüksek halat parkuru da bulunmaktadır.
 2. “Escher See”
  Köln’ün Esch/Auweiler bölgesinin ortasında yer alan “Escher See”, kumsalı, şemsiyeleri ve şezlongları olan bir lidoya sahiptir. Ancak, lido dışında yüzmek yasaktır.
 3. “Otto-Maigler-See”
  Köln’ün hemen dışındaki bir diğer popüler yüzme noktası da Hürth’teki “Otto-Maigler-See” gölüdür. Burası ince kumlu plajı ve iyi su kalitesiyle bilinmektedir.

Eğer güneşlenmekten sıkılırsanız, bazı göller çeşitli su sporları aktiviteleri de sunmaktadır – “Black Foot Beach “te kano ve ayakta kürek çekme ya da “Otto-Maigler-See “de kürek çekme, sörf ve yelken.

Bira bahçeleri – rahat bir atmosferde yeme ve içme 🍻
Arkadaşlarınızla birlikte oturun ve birlikte yiyip için. Yaz aylarında Köln’ün bira bahçelerinde güzel, uzun akşamlar geçirebilirsiniz – ve bunlardan birkaç tane var.

 1. “Stadtgarten”
  “Stadtgarten” yeşilliklerin ortasında güzel bir bira bahçesi sunmaktadır. Konuklar burada her gün öğlen 12’den itibaren ağırlanmaktadır. Akşamları bira bahçesi peri ışıklarıyla aydınlatılarak özellikle hoş bir atmosfer yaratılmaktadır.
 2. “Rhein-Terrassen”
  Deutz bölgesindeki “Rhein-Terrassen”, Ren Nehri’nin hemen yanında, katedral manzaralı güzel bir bira bahçesine sahiptir. Bira banklarına ek olarak burada plaj sandalyeleri ve kum da var – büyük şehrin ortasında biraz plaj hissi için.
 3. “Zündorfer Groov”
  Köln’ün güneyinde, 7 numaralı tramvay hattıyla ulaşılabilen eğlence adası “Groov” yer almaktadır. Suyun yanındaki pazar meydanının çevresinde açık havada yemek servisi yapan çok sayıda restoran bulunmaktadır. “Groov” şehrin koşuşturmacasından biraz uzaklaşmak için bir fırsat sunuyor.

Köln’deki açık hava sinemaları – Yıldızlarla dolu bir gökyüzünün altında filmler 📽️
Köln’de tüm yaz boyunca açık havada bir film gecesi yaşama fırsatına sahipsiniz. Çok özel bir sinema deneyimi ve ılık bir yaz akşamı için harika bir fikir.

 1. “Sion Sommer Kino” Rheinauhafen
  Sion Yaz Sineması’nda Haziran’dan Eylül’e kadar gişe rekorları kıran filmler, arthouse filmler veya belgeseller gösterilmektedir. Sinema gün batımında başlamaktadır – tabii havanın uygun olması şartıyla. Sinema doğrudan limanda yer almaktadır, ekran suyun üzerindedir ve izleyiciler limanın basamaklarında oturabilirler. Kendi minderlerinizi ve battaniyelerinizi getirmenizi tavsiye ederiz, yemek servisi de mevcuttur. Filmden önce, yaz sineması değişen yerel sanatçılarla bir destek programı sunmaktadır.
 2. Cinenova Açık Hava
  Ehrenfeld semtindeki Cinenova, yaz aylarında avlusunu bir açık hava sinemasına dönüştürüyor. Büyük ekranda güncel filmler gösteriliyor ve avluda masa ve sandalyeler kuruluyor. Yiyecek ve içecekler yakınlardaki bira bahçesi tarafından sağlanıyor. Erken gitmekte fayda var, çünkü burada da ücretsiz oturma imkanı var.

Köln parkları – yeşile doğru 🌳
Köln özellikle yeşil bir şehir olarak bilinmese de, yaz aylarında gölgeli bir yer sunan bazı güzel yeşil alanlar vardır.

 1. “Volksgarten”
  “Volksgarten” çok yönlülüğü nedeniyle Köln halkı arasında çok popülerdir. Doğrudan su üzerindeki parkta masa tenisi masaları, oyun alanı, bira bahçesi ve deniz bisikleti kiralama imkanı bulunmaktadır.
 2. “Rheinpark”
  Rheinpark, Deutz ve Mülheim semtleri arasında yer almaktadır. Ren Nehri kıyısı boyunca uzanır ve Köln Katedrali’nin engelsiz manzarasını sunar. Parkta bir kafe, bir macera oyun alanı ve bir paten parkı bulunmaktadır.
 3. Lindenthal Hayvanat Bahçesi
  Hayvan severler için Lindenthal Hayvanat Bahçesi’ne yapılacak bir gezi faydalı olacaktır. Burada yürüyüşün yanı sıra eşekler, keçiler veya geyikler beslenebilir ve ayrıca okşanabilir.

Share:

Yorum Ekle

Kategoriler

İlgileneceğini düşündük

Türkçe’den Almanca’ya veya Almanca’dan Türkçe’ye çeviri yapmak, dil bariyerlerini aşmanın en etkili yollarından biridir. Ancak, doğru çeviri yapabilmek için güvenilir...
 • Blog
 • Mayıs 28, 2024
Bayramlar, yıl boyunca beklediğimiz, sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel zamanlardır. Bu özel günlerde, kalbinizden geçen sevgi dolu...
 • Blog
 • Nisan 10, 2024
Günümüzde teknoloji, hayatımızın her alanında devrim yaratıyor. Eğitim ve özellikle dil öğrenme süreçleri de bu değişimden nasibini alıyor. Geleneksel sınıf...
Open chat
Çevrimiçiyiz 👋